AKP’de Kongreler Yeniden Başlıyor!

İktidar partisi AKP, koronavirüs nedeniyle iki kez ertelenen kongrelerini ocak ayı içinde yapmayı planladığını duyurdu.

Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması olması nedeniyle kongrelerin hafta içine aktarıldığı da haber sitelerinde boy boy fotoğraflar eşliğinde ilan ediliyor.

AKP’nin genel başkan vekili Numan Kurtulmuş, tüm kongrelerden güçlenerek çıktıklarını belirterek, “2023 hedeflerine bizi ulaştıracak kadrolar bu kongrelerle belirlenecek.” dedi.

Bolu Valisi Ahmet Ümit, Koronavirüs sebebiyle önlemlerin en üst düzeye çıkarıldığını belirtmiş ve yılbaşında kutlama yapacakları şöyle uyarmıştı: “Bir evde normalin üzerinde insan varsa o evdeki herkese cezai müeyyide uygulanacak!”

Bolu’da kongre yapıldı mı yapılmadı mı, bilmiyorum. İnsanların aralıklarla oturup kahve içebileceği mekânlar kapalıyken, sosyal mesafeye riayet edilerek düzenlenen eğlence merkezleri, kafeteryalar, barlar… kapalıyken, milletin rızkının peşinde koştuğu istihdam sağlayan pek çok yer kapalıyken partilerin kongre yapması tam bir aymazlık.

Umarım Bolu Valisi yılbaşında gösterdiği hassasiyeti AKP kongresinde de gösterir. Hükümet de rızkının peşinde olan insanların dertlerinin kongreden daha önemli olduğunun umarım bir an evvel farkına varır.