Aslan Dolunayı Ve Burçlara Etkisi

28 Ocak 2021 Perşembe akşam saatlerinde, Aslan burcunun 9 derecesinde bir Dolunay deneyimleyeceğiz..

Jüpiter in o esnada Güneş’e eşlik etmesi, Venüs ve Plüton’un tam kavuşum, Mars ve Uranüs’ün uzaklaşan kavuşum açısında olması herhangi bir Dolunay’dan daha etkili olacak izlenimi veriyor.

 

Dolunaylar tamamlanma süreçleridir, bir olayı ya da durumu tamamladım bitti olabileceği gibi vazgeçtim ben den bu kadar bitti şeklinde de tezahür edebilir. Aslan Sabit nitelik ve inatçı bir yapı olduğu için vazgeçmeyi son seçenek olarak görüyor olabilir. Ancak aklında herhangi bir başlangıç varsa ve diğerinden daha akıllıcaysa vazgeçme eğilimi olacaktır. Aslan burcunda gerçekleşen Dolunay’ın sadece Aslan burçlarını değil her birimizin doğum haritalarında Aslan burcu hangi alanı temsil ediyorsa özellikle de haritalarımızdaki gezegen yerleşimleri Dolunay gezegen yerleşimleri ile etkileşimde ise, o alanla ilgili bir tamamlanma sürecinde olduğumuzu belirtmek isterim.

 

Dolunay günü, birkaç gün öncesi ve birkaç gün sonrası gökyüzündeki sert ve gergin açılar sebebi ile yeryüzünde sert ve gergin durumlara maruz kalabiliriz. Normalde daha küçük tepkiler vereceğimiz bir durum karşısında o günlerde büyük tepkiler vererek adeta pire için yorgan yakabiliriz. Kısaca burç bazında etkilerine değineceğim, öncelikli yükselen burcunuzu okumanızı öneririm.

 

Yükselen KOÇ ve KOÇ Burçları

Sizin gibi ateş elementinde gerçekleşen bu Dolunay size gerginlikle gelen bir fırsat sunuyor gibi. Özellikle aşk hayatınızın ve eğer ilgileniyorsanız Borsa gibi spekülatif yatırımlarınızın gündemde olacağı zamanlar gibi duruyor..

 

Yükselen BOĞA ve BOĞA Burçları

Sinirsel gerginliği ve içsel huzursuzluğu en bariz deneyimleyecek burçlardansınız. İşle ilgili planın dışında gelişen durumlar canınızı sıkabilir. Burcunuzda seyahat eden Mars’ın etkisi ile fevri tavır ve davranışlarda bulunabilirsiniz..

 

Yükselen İKİZLER ve İKİZLER Burçları

Sevgili kıpır kıpır İkizler, bu dönem planlarınız var uygulayamıyor, harekete geçmek istiyor baskılanıyor gibisiniz. Ufak tefek kısa seyahatleriniz olabilir. Aklınızda olan proje ya da fikir her ne ise biraz daha beklemeniz gerekiyor gibi duruyor..

 

Yükselen YENGEÇ ve YENGEÇ Burçları

Parasal konularda krizler var gibi, gelir gider dengesinde aksaklıklar, sosyal çevre ve arkadaşlarınızdan alacağınız destekle dönemi kurtarıyor gibisiniz..

 

Yükselen ASLAN ve ASLAN Burçları

Olayın baş kahramanları sevgili Aslan’lar ikili ilişkilere dikkat. Özellikle iş yerinde patronlarınız ve yöneticileriniz ile yaşadığınız gerginlikleri eve ve özel ilişkilerinize yansıtıyor gibisiniz. Karşınızdaki kişinin üzerine fazla giderseniz bu güne dek görmediğiniz düzeyde büyük tepkilerle karşılaşıp üzülebilirsiniz..

 

Yükselen BAŞAK ve BAŞAK Burçları

Gizli düşmanlıklara açık olacağınız bir dönem, bu dönemde arkanızı iyi kollamanız ve herkese güvenmemeniz isabetli bir davranış olur. Yaşayacağınız gerginlikler iş yerinde ya da eğitim aldığınız veya verdiğiniz bir kurum varsa orada gibi duruyor..

 

Yükselen TERAZİ ve TERAZİ Burçları

Eğer yalnız ve bekar bir Yükselen Terazi iseniz bu dönem gerginlikle başlayan bir aşk maceranız olabilir, en büyük aşklar nefretle başlar lafının sizin hayatınıza bu dönem yansımış hali 🙂 Sosyal çevre ve arkadaş ortamında parladığınız, aranan isim olduğunuz dönemler..

 

Yükselen  AKREP ve AKREP Burçları

Ebeveynler veya otorite ile çatışma gündemde. İçsel huzursuzluk ve gerginliği, bilinçaltı kaygıları ve endişeyi en derinden hisseden kişiler sizler olacaksınız. Karşıt burcunuzda seyahat eden Mars’ın, karşınıza eli maşalı ve diktatör tavırlı kişiler getirmesi muhtemel. Laf dalaşına ve çatışmaya girmezseniz sizin adınıza daha iyi olur..

 

Yükselen YAY ve YAY Burçları

Bir eğitim tamamlanıyor, bir seyahate gidiliyor, yakın çevre ile keyifli vakit geçiriliyor gibi. Herkes gerginken sizin bu keyfi tavrınız moralde bozmuyor değil hani 🙂 Çünkü siz bir Ateş elementisiniz ve Ateş elementinde gerçekleşen bir durum sizi diğerlerine göre kısmen daha keyifli etkiler. Aman keyfiniz kaçmasın efendim..

 

Yükselen OĞLAK ve OĞLAK Burçları

Beklediğiniz bir miras, prim, kredi veya hisseli para var ise onunla ilgili bir netleşme söz konusu. Bu ilk etapta beklentinizi karşılamıyor gibi dursa da razı olup kabule geçmekten başka da yapacak bir şey yok gibi duruyor. Aynı zamanda bu alan ameliyatları da gösterir, bu dönem gerçekleşecek herhangi bir cerrahi operasyon tedavi sürecinin normalden daha uzun süreceğinin bir göstergesi de olabilir.

 

Yükselen KOVA ve KOVA Burçları

Burcunuzda kol kola girmiş dört gezegen halay çekerken sizin yeryüzünde ne hissettiğinizi merak ediyorum doğrusu 🙂 Bir alanda üç ten fazla gezegen varsa orada stelyum var denir ve bu durum kişiye duygu karmaşası, ne hissettiğini anlamlandıramama ve kafa karışıklığı verir. Bu dönem bu kafa karışıklığı ile ciddi kararlar almamanız bir yatırım planınız varsa biraz beklemeniz daha isabetli olur..

 

Yükselen BALIK ve BALIK Burçları

Sevgili Balıklar bir düzen değişikliği ihtiyacınız var gibi duruyor. Siz akışa teslim olup, ne oluyorsa hayrıma oluyordur, bunda da bir hayır vardır diye diye bu günlere geldiniz. Ancak şimdi somut olarak bir hareket söz konusu. Hayatınıza dair geliştirmeniz gereken düzen değişikliğini kendi isteğiniz ile yapmayıp harekete geçmezseniz, harekete başkaları tarafından geçirileceksiniz ve buda zaten bu dönem pek olmayan keyfinizi daha da kaçıracak gibi duruyor..