Bir Oturuşta Bitirebileceğiniz 7 Dizi

Evlerimize hapsolduğumuz bu karantina günlerinde yapacabileceğimiz aktivitelerin oldukça sınırlı sayıda olmasından dolayı bazen doğamız gereği kendimizi boşlukta bulabiliyoruz. Bundan kaçmak adına bazen müziği bazen sinema filmlerini ve bazen de dizileri kullanıyoruz. Ancak -sanırım- pandeminin yan etkilerinden biri olsa gerek birçok şeye tahammülümüz oldukça azalmış durumda. Sanki ne uzun filmleri ne de uzun dizileri kafamız kaldırmayacakmış gibi hissedebiliyoruz. Ben de böyle bir süreçten geçtim ve asla kendimi ekrana bağlayacak bir şey bulamadığım bir dönemi yaşamak zorunda kaldım. Sizin benim yaşadıklarımı yaşamamanız adına, sizi ekrana kilitleyecek ancak bir yandan da çok sezonlu diziler gibi haftalarınızı hatta aylarınızı almayacak kısa dizileri bir araya getirdim. Umarım izlerken sizler de benim kadar keyif alırsınız. İyi seyirler!

1) After Life

Eşini kaybetmiş bir adamın, acısını atlatmak ve intihara dair düşüncelerinden uzaklaşmak için yaptığı fevri hareket ve davranışlarını izlediğimiz; yaşanan üzüntü ve acıların gerçekliğini, hayatın bir parçası olduğunu ironik ögelerle süslenmiş bir komedi ile bize sunan After Life, kısacık iki sezon ile sadece bir günde bitirebileceğiniz dizilerden biri. Taşlamalarıyla tanıdığımız komedyen Ricky Gervais’in ürünü olması da izlemek için bambaşka bir motivasyon olabilir sizin için.

2) The Queen’s Gambit

Dizimiz 1950-60lı yıllarda geçerken, baş karakterimiz Elizabeth Harmon’ın, tutkusu olan satrançta en iyisi olma yolundaki cinsiyetçilik, alkol, ilaç bağımlılığı ve travmalarıyla olan mücadelesini en çıplak biçimiyle bize sunuyor. Anya Taylor-Joy’un başarılı oyunculuğu ve Netflix standartlarının üstünde çekimleriyle kesinlikle izlenmesi gereken bir dizi The Queen’s Gambit.

3) When They See Us

Dizi, işlemedikleri bir suç yüzünden hapse giren 5 gencin suçsuz olduklarını ispat mücadelelerini konu alıyor. Sadece 4 bölümden oluşan diziyi sadece bir gün içerisinde sanki uzun bir film izliyormuşçasına izleyebilirsiniz.

4) Love, Death & Robots

Birbirinden ayrı konu ve uzunluklarda farklı animasyonlardan oluşan serimiz, her bölümde farklı bir konuya değinirken bambaşka türlerde karşımıza çıkıyor. Bir bölümün dizaynı bir sonraki bölümle asla benzemiyor. Çoğunlukla bölümler kısa kısa olduğu için sadece saatler içerisinde bitirmeniz mümkün.

5) Santa Clarita Diet

Drew Barrymore ve Timothy Olyphant’ın başrollerini paylaştığı Santa Clarita Diet, emlakçılıkla uğraşan bir çiftin hayatlarının bir gün sonsuza kadar değişmesini konu alıyor. Sonsuza kadardan kastım, gerçek anlamıyla sonsuza kadar. Kana susamak diyelim.

6) The Night Manager

Deneyimli bir gece müdürünün Kahire’de bir otelde çalışırken, bir örgüt üyesi ve metresine hizmet verir. Metresin, gece müdürümüze bir istihbarat vermesiyle bir casusluk örgüsü başlar ve işte biz de tam bu noktada ekran başından ayrılamayacak konuma geliriz. Diziyi Amazon Prime’dan izlemeniz mümkün.

7) Sharp Objects

Dizi, bir cinayeti yazmak adına evine dönen bir gazetecinin bu süreçte kendi geçmişiyle yüzleşmesini konu alıyor. Başrolünde Amy Adams’ın oynadığı dizi 8 bölümden oluşuyor.