Boğa Burcu Nasıldır Ve Kimlerle Anlaşır

Boğa Burcu Özellikleri

(21 Nisan – 20 Mayıs)

 

Element: Toprak

Nitelik: Sabit, dişil

Yönetici gezegeni: Venüs

Vücuttaki Bölgesi: Boyun, boğaz, omurga

Haritadaki yeri: İkinci evin doğal yöneticisi

 

Bir doğum haritasında Güneş, Ay, yükselen veya herhangi bir gezegenin Boğa burcunda olması, size aşağıdaki Boğa özelliklerinin o gezegen aracılığı ile geçmiş olduğu anlamına gelir.

 

Koç’un sabırsız enerjisi yerini Boğa’nın sağlam, güvenilir, kararlı ve sabırlı enerjisine bırakır. Boğa burcu inatçı, sabırlı, kararlı, rahatına ve konforuna düşkünlüğü ile tanınır. Venüs yönetiminde olduğu için güzelliğe ve lükse düşkündür, çevresindeki her şeyi güzelleştirmek ister. Körü körüne bir olaya ya da duruma atılmaktan ziyade neyin doğru, neyin yanlış, neyin daha güvenilir olduğunu ince eleyip sık dokuma özelliği vardır.

 

Boğa fiziksel ve duyu organlarını aktif kullanarak hayatı deneyimler. Onun için tat almak, görmek, duymak, koklamak ve dokunmak önemlidir, o somut olanla yani maddeyle ilgilenir. Maddesel dünyanın kaynaklarını değerlendirmek adına beceriklidir ve para onun için önemlidir.

 

Koşullarını değiştirmeyi sevmez, alışkanlıklarına ya da bulunduğu durumdaki şartlarına sıkı sıkıya bağlılık gösterir. Şartlar değişiklik gerektirdiğinde en fazla zorlanan burçlar arasındadır. Her şey yerli yerinde sabit, stabil ve olduğu gibi gitsin ister. Kendisine bir konfor alanı oluşturur ve oradan da kolay kolay çıkmaz. Şartlar değişikliğe zorlayıp mecburen çıkması gerektiğinde ise zorlanır fakat ileride arkasına dönüp baktığında iyi ki şartlar zorlamış ve değişiklik olmuş der. Öğrenmesi gereken şey, değişikliğin gerektiğini hissettiğinde konfor alanından çıkmayı göze alıp harekete geçmek olmalıdır.

 

Sahip olduğu değerlere şükretmeyi bilir. Huzur ve huzuru sağlamak Boğa burcu için çok önemlidir. O, ihtiyacı olan içsel huzur ortamını oluşturamadığı taktirde, maddesel varlık ile doyuma ve huzura ereceği yanılgısına düşebilir. Bu durumda para kazanmak adına aşırı hırs yapma, kazandığı parayı harcayamayarak biriktirmeye yönelme, biriktirirsem ve çok param olursa içsel huzuru sağlarım yanılgısıyla bu uç noktalara kayabilir.

 

Güzel sanatlara ve müziğe ilgileri vardır. Estetik ve güzellik barındıran alanlarda olmaktan keyif alırlar. Neyin güzel olduğunu veya neyin daha güzel olması adına ne gibi eksikleri olduğunu kolayca kavrayabilirler. Doğaya ve doğanın düzenli işleyişine karşı hayranlıkları vardır. Güzel yemek yapan, yaptıkları yemeğe sevgilerini katan, her ne yapıyor olurlarsa olsunlar yaptıkları şeyin hakkını vererek yapan kişilerdir.

 

Sabırlı, sebatkar ve soğukkanlı tavırlarının yanı sıra nadiren de olsa bir kez kızdıklarında yanlarında olmamanızı öneririm. Kızgınlıkları çabuk geçmesine rağmen kırgınlıkları uzun süreli olabilir. Bir Boğayı düşman olarak karşınıza aldığınızda onunla bir daha eskisi gibi dost olamayacağınızı bilin. Güven duygusunu çok önemsediğinden bir kez güven sarsılması yaşadığı taktirde size tekrar asla güvenmeyecektir.

 

Boğa Burcunun Anlaşabildiği Ve Anlaşamadığı Burçlar

Çok iyi anlaştığı: Başak, Oğlak ve Akrep

İyi anlaştığı: Balık, Yengeç, İkizler

Anlaşamadığı: Aslan, Kova, Koç

Hiç anlaşamadığı: Yay, Terazi

 

Tüm bu yorumlar genel olmakla birlikte iki kişi arasındaki uyum her iki kişinin doğum haritasının karşılaştırılması Sinastri haritası (Eşleşim haritası) ile tespit edilir.