Eylemlerimize Dikkat!

Eylemlerimizi, hareketlerimizi ve mücadele gücümüzü temsil eden Mars son 6 aydır yöneticisi olduğu Koç burcundaydı. Bugün Boğa burcuna giriş yapıp 4 marta kadar da buradan geçiş yapacak.

 

Dikkatimi çeken ve yanlış anlaşıldığını düşündüğüm bir durum söz konusu. Mars’ın Boğa burcuna geçişini okuyan ya da duyan bir kişinin ben Boğa burcu değilim ki rahatlığı.. Ya da Akrep burcunda dolunay var denildiğinde bu sadece Akrep burçlarını etkileyecek algısı..

 

En basit hali ile anlatmam gerekirse.. Biz doğduğumuzda gezegenler gökyüzünde bulunan 360 derecelik Zodyak çemberinde bulunan 12 burçta yerleşmiş haldeydiler. Yani Oğlak burcu olduğunu bilen kişinin sadece Güneş’i Oğlak burcundaydı peki ya o esnada diğer tüm gök cisimleri nerede ve ne açıdalardı?

12 Burç demek bünyemize ve hayat planımıza dahil 12 ev, 12 alan demek. Boğa burcu her birimizin haritasında mevcut ve her birimiz için farklı bir alanı işaret ediyor. Bazılarımızın kariyer alanını, bazılarımızın evlilik alanını, bazılarımızın arkadaşlar ve sosyal çevre alanını gibi..

 

Biz doğduğumuzda Güneş nerede ise, sadece Güneş’in bulunduğu burcu sahiplenip, benimseyip diğer burçlar bizi bağlamaz etkisinde olmamalıyız. Her birimizin doğum haritası biricik ve özeldir dolayısıyla asıl hikaye orada gizlidir..

 

Boğa sakin ve ağır adımlarla ilerlemeyi tercih ederken, Mars doğası gereği kişiye acelecilik ve her şey bir an evvel olsun bitsin telaşı verir. İkisinin doğası pek örtüşmediği için Mart’a kadar olan dönemde iki ileri bir geri girişimlerimiz olabilir. Ancak her eksi yönün bir de artı tarafı vardır düşüncesinden yola çıkarsak belki üzerinden geçmemiz gereken ve istediğimiz çabuklukta olmayan durumlar hayatımızda tahmin ettiğimizden daha kalıcı ve köklü başlangıçlara sebep olabilir.

 

Genel olarak yavaş, sağlam ve kendimizden emin adımlar atmamızı destekleyen bir döneme girdik. Bu dönem en çok sabrımız, sebat etme şeklimiz ve dürtülerimizi kontrol edebiliyor muyuz tavrımız sınanacak. Kendimizi güvende hissettiğimiz, ben burada rahatım kimseyle uğraşmak istemiyorum dediğimiz alandan çıkıp mücadelemizi vermemiz gereken zamanlar.

 

Dikkat etmemiz gereken durum ise mücadelemizi verirken sabır ve sebat ile mi? Hırs ve öfke ile mi? İlerlediğimiz. Doğum haritası ve astrolojik göstergeler bizim içsel donanımımızı ve potansiyelimizi gösterir, ancak bu donanım ve potansiyel ile ne yapacağımız elbette bizim irademize ve seçimlerimize bağlıdır..