Falcao Yine Sakatlandı!

Galatasaray’ın uzun uğraşlar sonucu çok büyük umutlarla kadrosuna kattığı Kolombiyalı dünya yıldızı Radamel Falcao, bir türlü istenilen seviyeye ulaşamadı. Ligin başlarında yüksek formu ile hazırım mesajı verse de ilerleyen haftalarda peş peşe gelen sakatlıklarla formunun çok uzağında kaldı. Sakatlığını atlattıktan sonra geçtiğimiz hafta, oyuna sonradan girip sadece 4 dakika sahada kalmıştı. Bu hafta da cumartesi günü oynanan Antalyaspor müsabakasında ikinci yarıda oyuna girme fırsatı buldu, ancak gene sakatlandı.

Müsabakanın 46. dakikasında Ömer Bayram’ın yerine oyuna giren Falcao, 76. dakikada sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kaldı ve sadece 30 dakika sahada kalarak kendisinden beklenen performansı yine sergileyemedi.

Galatasaray’ın bu sezon oynadığı 22 maçın sadece 6’sına ilk 11’de başlayan ve sakatlıklarla boğuşan Falcao, geldiği seneden bu yana, oynadığı maç sayısından daha fazla maç kaçırdı. Bu durum, Antalyaspor müsabakasının ardından sosyal medyada Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftarları tarafından alay konusu olurken; Galatasaray taraftarları da diyecek pek bir şey bulamayarak kulüp doktorundan gelecek güzel haberi beklemeye koyuldu.

Galatasaray, Antalya maçında yara alarak maç fazlası ile 2. sıraya geriledi ve şampiyonluk yarışında yara aldı. Sakat ve cezalı oyuncuların artması teknik ekibi tedirgin etse de Galatasaray, halen şampiyonluğun en büyük favorilerinden biri olarak mücadelesine devam etmekte.