FENERBAHÇE MESUT OLUYOR

Bir rüya gerçek oluyor…

Fenerbahçe’nin 2018 yılından beri sabırla beklediği, taraftarların o gün elbet gelecek diyerek hayaller kurarak uykuya daldığı ve rüyalarında çubukluyu giydirdikleri Mesut Özil artık resmen Fenerbahçe’de. Fenerbahçe sosyal medya hesabından yapılan bu paylaşım ve ardından Mesut Özil’in sarı lacivert emoji paylaşımı bütün Fenerbahçelileri ayağa kaldırırken büyük ilgi gördü.

Ülkemize yıldız oyuncular genelde futbol hayatlarının son demlerinde gelirler ve İstanbul gibi bir şehirde bir nevi tatil yaparlar. Ana amaçlarının, her röportajlarında futbol oynamak olduğunu söyleseler de aslında tatildir. Bunu en büyük örneklerinin ise Falcao, Negredo ve Robinho olduğunu söyleyebiliriz. Aslında Mesut Özil’in de yaşının 32 olması Türkiye’ye tatil yapmaya geliyor düşüncesi yaratıyor olsa, Mesut’u diğerlerinden ayıran pek çok fark var.

Fenerbahçeli Mesut…

Mesut Özil’in Fenerbahçe’ye gelmesinin şüphesiz en büyük sebebi doğuştan gelen Fenerbahçe aşkıdır. Yıllardır Türkiye ile ilgili her röportajında Fenerbahçeli olduğunu çekinmeden ve büyük bir zevkle söylüyor. “Bir gün Türkiye’de bir takıma transfer olursam bu takım sadece Fenerbahçe olacak” Sözü ile milyonlarca Fenerbahçeliyi heyecanlandırmıştı. Şimdi ise hayalini kurduğu Fenerbahçe formasını giyebilecek.

 

Fenerbahçe için bir serveti elinin tersi ile itti…

Mesut Özil’i ülkemize gelen yıldızlardan ayıran en büyük özelliklerden birisi de para için gelmiyor oluşu. Arsenal takımında 1 sene boyunca sahaya adım atmasa bile 18m£ garanti ücret alıyordu. Mesut, Fenerbahçe’de ise garanti ücret olarak yaklaşık 5m£ alacak. Tabi ki de böyle bir dünya yıldızı ile sadece bir kulüp ilgilenmez. Fenerbahçe’nin yanı sıra Amerika Futbol Ligi takımlarından DC United, Mesut Özil’i kadrosuna katabilmek için Mesut’un kendi markasına yapacağı desteğinden yıllık ücretindeki akıl almaz fiyatlara kadar pek çok maddi bolluğun olduğu bir teklif sundu ve hatta futbol takımına ortak olma yani, takımın hisselerinin bir kısmının da Mesut’a verilmesi yönünde bir sözleşme sunuldu. Ancak Mesut, tüm bu teklifleri bir kenara bırakıp Fenerbahçe’yi seçti

Eşi ve ailesinin Türkiye’yi istemesi…

Aslen Zonguldaklı olan Mesut’un aile fertlerinden pek çoğu Zonguldak’ta yaşıyor ve özellikle annesinin isteği, oğlunun Türkiye’ye dönmesini ve torunlarını kendinin büyütmesini istiyor. Bunun yanına da oyuncu ve Türk olan eşi Amine Gülşe’ye Türkiye’den gelen oyunculuk teklifleri ve Amine Gülşe’nin de işini burada yapmak istemesi Mesut Özil’in Türkiye’yi seçmesine bir hayli olanak sağladı.