Fenerbahçeliler Çok MESUT!

Mesut Özil, şüphesiz kariyeriyle ve sahada yaptıklarıyla çoğu futbolseverin beğenisini kazanmış, hücuma yönelik orta saha oyuncusu. Fenerbahçeliler için “Fener Ol!” kampanyası düzenlenene kadar herkesin kendince kurduğu bir hayal, kampanya yayını sırasında Acun Ilıcalı ve Başkan Ali Koç’un söylemleri doğrultusunda camianın ortak hayali olan Mesut’un adı son dönemde oldukça sık duyulur oldu.

Geçtiğimiz günlerde, şuan oyuncusu olduğu Arsenal’de kadroya alınmayan Mesut Özil’i, basın mensupları kulübün teknik patronu Arteta’ya sorduklarında “Oyuncuların kontratlarına saygı duymak zorundayız. Sonuçta burada bir sözleşmeleri var ve kendi hayatlarına kendileri karar veriyolar. Ortada bizim karar verebileceğimiz bir durum yok.” yanıtını aldılar. Bunun üzerine seçim şansının tamamen Mesut’ta olduğunu anlayan Fenerbahçe taraftarı, başkan Ali Koç “Güzel bir hayal.” dese de sosyal medyada heyecanını bastıramadı.

Henüz resmi bir açıklama olmamasına rağmen spor ajanslarının son dakika olarak geçtiği “Mesut Özil, Fenerbahçe ile 3,5 yıllık anlaşma sağladı!” haberi taraftarın heyecanını körükledi. Mesut, Fenerbahçe’ye gelir mi ? Fenerbahçe, oyuncunun maliyetini karşılayabilir mi ? Tüm bu soruların cevabını ara transfer dönemi bitmeden alacağımızı düşünüyorum ama bence esas sorulması gereken soru, 32 yaşında ve yaklaşık 1 yıldır aktif futbol hayatından uzak bir futbolcu, şampiyonluğa oynayan bir kulübe faydalı olur mu ?