GARİP

Garip bir güne uyandım. Çift kişilik yatakta yanımda Gülten vardı. Gülten 2 sene peşinden koştuğum platoniğimdi ama bana hiçbir zaman pas vermedi. Hatta başka bir erkek ile nişanlıydı. Neden şimdi yanımda uyuduğunu çözmeye çalışırken gözlerini açtı ve bana günaydın kocacığım dedi. Hiçbir şey diyemedim çünkü beynim durdu. Zihnimin her yerini sonsuz bir şok kaplamıştı. Gülten benim bu sessizliğime şaşırmıştı. İyi misin diye sordu. Hemen iyiyim dedim ve onu dudağından öptüm. Sonsuza dek bu anı yaşayabilirdim. Onu öpmeye devam ediyordum ancak o benden ayrıldı ve işe geç kalacağını söyledi. Lanet olasıca iş… O anda dün işten kovulduğum aklıma geldi. Önemsiz bir bankanın önemsiz bir çalışanıydım. Bankada çalışan önemsiz biri olduğum için bankanın önemsiz müdürünün önemsiz yeğeni yerimi rahatça alabilirdi. Bu sayede benim daha önemsiz olduğuma karar verildi ve önemsiz bir bankada çalışmayan önemsiz biri oldum.

Gülten lavaboya doğru gittiğinde yatağa yatıp düşünmeye başladım. Dün gece işsiz, yalnız ve sarhoş biriydim. Bugün ise rüyalarımdaki hayata kavuşmuştum. Tabi ya! Şimdi her şey kafama dank etmişti. Bir rüyadaydım. Tüm bunlar geçek değil, beynimin mutlu tarafının bana oynadığı oyunlardı. Gülten tekrar odaya işe gitmeye hazır bir şekilde girdi. Ayağa kalkıp yanına gittim. Onu yanağından öptüm. En azında rüyada onun ile beraber olabilmek benim için büyük bir ayrıcalıktı. Gülten işe gideceğini söyledi ve odadan çıktı.

Tek başıma kaldığımda tekrar yatağa dönmek istemedim. Uyanmayı bekleyerek Gülten’in ardından baktım. Bedenim uyanmamakta ısrar ediyordu. Gerçek hayattaki zavallı yaşamıma dönemeyince zihnimin içinde olan krallığımda dolaşmaya kara verdim. Odadan dışarı çıktım. Gerçek hayattaki 1+1 olan minik evimde değildim. Daha büyük bir evin 2. Katındaydım. Merdivene doğru gidince kendi kendime kızdım. Rüyadasın seni aptal uçabilirsin! Hızla odaya geri dönüp pencereyi açtım. Kendimi aşağı sarkıtıp bıraktım. Bu yaptığım beni pişman etmişti. Uçmaya başlamadım. Daha doğrusu uçamadım yeryüzüne hızla yaklaşıyordum. O anda beni tek bir düşünce rahatlattı. Yerküre ile buluşunca gerçekten uyanacaktım.