GÜNÜMÜZCE GÖRGÜ-SÜZ- KURALLARI

Hayatımızın olası kısmında nefes almaya çalışırken bir şeyler değişti. Kimileri dedi ki korona falan yok bunların hepsi dış güçlerin oyunları! Çünkü bilirsiniz belli bir kesim vardır, dış güçler onlara bir şey sormadan salgın falan başlatmaz…

Bazıları dedi ki düğün olmadan evlenilmez. Çünkü gösteriş ve şaşalı bir hayat bizim “geleneklerimiz ve göreneklerimiz.”

Bazıları dedi ki tatil, balayı, kafa dinlemek… Bunlara artık ara verin! Sonrasında yaz geldi herkes otellere doluştu. Neden? Zenginin parası vardı, kış gelince eve kapanmak kolay geldi.

Kalanlara ise “EVDE KAL TÜRKİYE!”

Biliyor musunuz, belli dönemler insanlık adına gerçekten çok vasat geçiyor. Nitekim içinde yer aldığımız pandemi süreci, öğrenmemiz gereken birçok şeyi geride bırakıp öğrenme adı altında hiçbir şeyi öğrenmemek eğitimi veriyor. Yavaş yavaş değer yargılarımızın çöküşünü hazırlıyoruz aslında. İnsanların hakkına girmeyen, duyarlı bir kesim olmayı gerektiren özelliklere sahip olmak başta gelen bir “huy” olmalıyken bilakis daha eğitimsiz davranmaya başladı insanlar. Çünkü eline diplomayı alınca kendi ve çevresi için çaba vermesine gerek yok. Nasılsa bakan biri bulunur… Gezmelere falan aman diyim ara verilmesin! Özel hayatlarınızı göstermeden bir an bile nefes almayın aman diyim!

Emeksiz elde edilen şeylerin gösterişi önemli ne de olsa. İstediği her şeyi yapan ve yaptıran kesimle aynı anda nefes alıyoruz ne acı.

“İnsanım” demek mi gerçekten “insan” olabilmek ?

İnsanlar ölüyor valla. Baya bildiğin insanlarla beraber kalanların hayat enerjisi de ölüyor. Ama kiminin umurunda değil işte. Sanırım biz bir yerlerde evrenin canını sıktık ama insanlığı da öldürdük. Kim bilir!

“Siz Ne Diyo’sunuz bu duruma. Ben #ayranımdökülmesin gerisini siz tamamlayın diyorum.”

Aman zaten olur ya hani siz her şeyi yaparsınız, her iş gelir elinizden. Ama bir türlü fesat insanın gözünde bir kademe atlayamazsınız. Hah işte durum tam da bu. Siz ne kadar insansanız karşı taraf o kadar bencil oluyor. Siz ne kadar insan düşünürseniz etrafınız o kadar fesatlaşıyor.

Aman diyim! Okulu bitince,  diploma alınca, evlenince, bir iş bulunca, bir iki işe göstermelik koşturunca ya da güya iyilik yapıp kendini büyük sanan insanların yanında kendinizi tüketmeyin.

Velhasıl demem o ki on dönüm bostan yan gel yat Osman olmayın.