İkizler Burcu Nasıldır Ve Kimlerle Anlaşır

İkizler Burcu Özellikleri

(21 Mayıs – 21 Haziran)

 

Element: Hava

Nitelik: Değişken, eril

Yönetici gezegeni: Merkür

Vücuttaki Bölgesi: Eller, kollar, akciğer, sinir sistemi

Haritadaki yeri: Üçüncü evin doğal yöneticisi

 

Bir doğum haritasında Güneş, Ay, yükselen veya herhangi bir gezegenin İkizler burcunda olması, size aşağıdaki İkizler özelliklerinin o gezegen aracılığı ile geçmiş olduğu anlamına gelir.

 

Koç başlatmış, Boğa sabitleyip tutmuş, İkizler ise değişikliğin zamanı geldi, daha başka neleri görüp keşfedebilirim der niteliktedir. Bir konuyu derinlemesine inceleyip fikir edinmektense farklı farklı pek çok konuda yüzeysel bilgi sahibi olmayı yeğler, dolayısıyla hemen hemen her konuda bir fikri vardır. Olaylara duygusal değil mantıksal yaklaşır ve karşısındakinin düşüncesi her ne olursa olsun karşısındakine mantık çerçevesinde uyumlanabilir.

 

Bir olayın iki yönünü düşünme kabiliyeti vardır. Toplum tarafından atfedilmiş ikizler çift kişiliklidir tanımı da buradan gelir. Bir olay karşısında olumlu bir tepki verirken, aynı olay için başka zaman olumsuz bir tepki verebilir, o an olayı hangi yönünden gördüğü önemlidir. Huzursuz bir yanı vardır ve bu huzursuzluk bakış açısının çeşitliliğinden kaynaklanır.

 

İletişim kurmayı sever, meraklı ve soru soran bir yapısı vardır, ancak sorduğu sorunun cevabı fazla detaylı ve çok zamanını alacaksa çabuk sıkılıp evet anladım diyerek başka alana yönelebilir. Kıvrak zekası ve çabuk algılayış biçimi ile bazen karşısındaki bir söze başladığında, karşısındakinin ne söylediğini algılayıp söz ona geldiğinde ne sorması gerektiğini bile zihninde tasarlamıştır. Ancak bu her zaman işe yaramaz, karşısındakini derinlemesine ve dikkatle dinlemeyişi ikili diyaloglarda ikizler burcunu, muhabbeti çekilmez biri de yapabilir.

 

Flörtçü bir yönü vardır, bu flört duygusallıktan ziyade mantığa dayalı ve bilgiye hayranlık şeklinde ortaya çıkar. Özellikle bir İkizler burcu erkeği, hayatında bir kadın varken başka bir kadının bilgisine ve fikirlerine hayranlık duyup onunla da ilgilenmeye başlayabilir, iyi haber şu ki fazla uzun sürmeyecektir.

 

Okumayı, araştırmayı ve gezmeyi sever. Onun için her şey bilgi ve deneyim alanıdır. Yeni öğrendiği her şey onu heyecanlandırır ve bu öğrendiğimi kiminle paylaşmalıyım konusunda onu düşünceye sürükler. Onun için bilgi öğrendiğinde değil, diğerleri ile paylaştığında kıymetlidir. Çünkü o bilgisinin karşısındaki kişi tarafından taktir görmesini önemser.

 

İyi iletişim kurarsam, bilirsem, öğrenirsem ve fikrim varsa kıymetliyim algısı vardır. Kendisi için ve diğerleri için değer algısı bilinç düzeyindedir. Bu durum kendisini geliştirmeye adamış biri için iyi gibi görünse de, kendini geliştirememiş biri için entelektüel ukalalığa, dedikoduculuğa ve diğerlerini aşağılamaya kadar uç noktalara gidebilir.

 

 

İkizler Burcunun Anlaşabildiği Ve Anlaşamadığı Burçlar

 

Çok iyi anlaştığı: Terazi, Kova, Yay

İyi anlaştığı: Koç, Aslan, Yengeç

Anlaşamadığı: Başak, Balık, Boğa

Hiç anlaşamadığı: Oğlak, Akrep

 

Tüm bu yorumlar genel olmakla birlikte iki kişi arasındaki uyum her iki kişinin doğum haritasının karşılaştırılması Sinastri haritası (Eşleşim haritası) ile tespit edilir.