Karavanda Bir Yaşam

Dünyayı gezmek birçok insanın hayalleri arasında yer alır. Özellikle karavan hayatı yaşamak bu hayallerin başrolündedir.Kendi evinizi peşinizde sürükleyerek birçok masraftan kaçmak,dilediğiniz konforu yakalamak…Bir sürü alternatif sıralanabilir ve bunlar insanlara avantaj olarak görünür. Eskiden insanlar çocuklarını yetiştirip hayata adapte etmeden böyle planlara atılmazken içinde bulunduğumuz zaman diliminde birçok kişi hayatının başlarında ve bana göre en güzel zamanlarında karavan hayatını yaşıyor.

Yüzlerce farklı tasarımı olan bir alan.Depolama alanları,duş ve tuvalet alternatifleri,mutfak kısmı…Zorlukları saymakla bitmeyeceği gibi bir karavan dizayn etmek maalesef çok da masraflı.Karavan için kullanılan tuvalet,banyo tarzı aletlerin birçoğunun fiyatının da dolar ve euro ya göre değiştiğini düşünürsek işin içinden çıkması epey zor görünüyor.

Ben karavan hayatını çok beğeniyorum ve imkanım olsa deneyimlemek isterdim. Mükemmeliyetçi insanların asla uyum sağlayamayacağı bir yaşam tarzı olduğunu düşünüyorum. Eğer her şeyinizin dört dörtlük olmasını isteyen bir insansanız karavanda yaşamanız sizin için bir kabusa dönüşebilir. “Her yer her yerde!” diye bir sözü vardır annemin 🙂 Bu tarz krizler hiç eksik olmaz.

Ben Youtube üzerinden birkaç tane kanal takip ediyorum. Karavanın avantajlarını ve dezavantajlarını örneklerle açıklıyorlar. Kanallarda karavanların yapım aşamaları ve masraf tablosu da mevcut. Herkesin kendine özel bir karavan tasarımı var. Her birinin keyfi farklı. Kanalları sizlere de bırakıyorum ve ilgilenenlerin kesinlikle takibe almasını öneriyorum! 🙂

Yolcuların Dikkatine
https://www.youtube.com/c/yolcular%C4%B1ndikkatine/videos
Traif of Us
https://www.youtube.com/channel/UC04xA0CUSZlEaH_QPZDpkAQ
Hello People
https://www.youtube.com/channel/UCisLUrum0ZIFW_s8ChanHMQ
gezigezive
https://www.youtube.com/channel/UCbiWRWZ-DyYV3oMa7VununQ