Kısa Kısa – 9 Espriye Küfür

Pandemi nedeniyle tüm ülkede kısıtlamalar uzunca bir zamandır uygulanıyordu. Dün itibarıyla yüksek, orta, düşük riskli iller belirlenerek kontrollü normalleşme dönemine geçilme kararı alındı.

Düşük riskli iller MAVİ, orta riskli iller SARI, riskli iller TURUNCU, yüksek riskli iller KIRMIZI ile gösterildi.

HDP’li Pervin Buldan haritaya bakarak bir espri yaptı. Buldan “Adıyaman’ı kaybettik ama Uşak’ı aldık.” dedi. Bunun üzerine Uşak Valisi Funda Kocabıyık “Pervin Hanım afedersiniz ama Uşak yerine 3’ün 1’ini alırsınız.” şeklinde yanıt verdi.

Aynı espriye Uşak Belediye başkanı da Twitter hesabından yanıt verdi.

HDP’li vekilleri, işlerine gelen yerlerde doğruları söylemekten çekinmedikleri için zaman zaman takdir etsem de PKK’ya sırtlarını dayadıklarını açıkça belirttikleri için alenen karşıyım ama kadın çıkmış ve mizah yapmış. Koca koca devlet adamlarının bu mizahı ciddiye alıp zehir zemberek açıklama yapmaları da bana ayrıca komik geldi. Uşak böylelikle kurulmuş oldu. Hayırlı olsun. Artık Uşak’a HDP’li sinek bile yanaşamaz. Sayın Vali ve Belediye Başkanı’na üç aylık maaş ikramiyesi verilmeli. Böylesine vatanperver adamlara ihtiyacımız var. Espriye 3’ün 1’i şeklinde yanıt veren valiye bir yaptırım uygulanmaz elbette ama biri çıkıp oy zamanı “3’ün 1’ini alırsınız” dese eminim hakkında davalar açılır.

3’ün 1’ini almak…

Ulan harbi komik komik devlet adamlarınız haa! Allah mizahınızı artırsın.

.

.