Oğlak Burcunda Yeniay

2021 Yılının ilk Yeniay’ı Oğlak burcunda meydana geliyor..

 

13.01.2021 tarihi sabah saatlerinde Oğlak burcunun 23 derecesinde yeniay gerçekleşecek. Her birimizin doğum haritasında Oğlak burcu var ve her birimiz için farklı bir alana işaret ediyor. Yeni ay demek, yeni başlangıçlar, yeni oluşumlar ve yeni fikirler demek. Üstelik Yeniay derecesinde Plüton’un olması, eskiyi söküp yeniyi inşa etme, kökten değişikliğe gitme şeklinde tezahür edebilir. Gerçekleştirmeyi düşündüğümüz fikir ve projeleri hayata geçirmek, sağlam bir zemin olsun düşüncesinde isek yeniay dan birkaç gün sonraki süreç değerlendirilebilir.

 

Bu Yeniay dan olumlu etkilenecek burçlar Oğlak burcu gibi toprak elementinden olan Boğa ve Başak burçları, özellikle bu burçların son derecelerinde gezegen yerleşimleri olanlar etkiyi daha keyifli ve güzel başlangıçlar şeklinde alabilir. Balık ve Akrep burçları ise biraz mücadele gerektiren bir süreç neticesinde hayalini kurduğu keyifli gelişmeyi deneyimleyebilir. Koç, Terazi ve Yengeç burçları biraz gerilim ve krizlere dayalı mecburi bir adım atmak durumunda iken. Kova, İkizler ve Aslan burçları ise netleşmemiş ve ne olduğunu tam kavrayamadıkları bir süreç yaşayabilirler. Yay burçları için ise önlerini daha net gördükleri, ne isteyip ne istemediklerinin bilincinde oldukları keyifli bir dönemi işaret ediyor.

 

Yukarıdaki yorumlar en genel hali ile açısal değerlendirmeler bazında yapılmıştır. Her ay bir yeniay, bir dolunay yaşanır ve her birimizin bu etkileri bire bir alması söz konusu değildir. Bizim doğum haritamızdaki gezegen yerleşimlerimize temas eden ya da açı oluşturan bir göksel durum bizi direkt etkiler. Ayrıca ay içinde yaşadığımız yeniay ve dolunaylar küçük gündemleri oluştururken, büyük gezegen geçişleri, Ay tutulmaları ve Güneş tutulmaları hayatımıza dair daha gözle görülür büyük gündemleri oluşturur.

 

Kısacası gökyüzünden gelen enerji ve göksel kombinasyon aynı iken, bizim her birimizin enerji frekansı farklı farklı olduğundan alacağımız etkilerde farklıdır. Oğlak burcu Yeniayında Oğlak vurgusu hakimdir ve Oğlak temalarına aşina bünyeler bu enerjiyi keyifli deneyimlerken diğerleri biraz zorlanabilir.

 

Oğlak; hedef belirler, sıkı çalışır, mücadelesi uğruna zorluklara göğüs gerer ve sağlam bir duruş sergiler. Bu süreçte tüm bu temalarla uyumlanabilirsek gayet keyifli bir görünüm. Hedef belirlemek, nereden başlayacağımızı tespit edip bir sonraki aşamada ne yapacağımızın planını yapmak, neye ihtiyacımız olduğunu belirleyip hayatımıza o şeyi entegre etmek bu dönem çok kıymetli.  Kim olduğumuzu ve ne yöne gittiğimizi netleştirebilmek dileğiyle..