Sıkılmadan Dil Geliştirmek İçin 5 Kaynak

Yıllarca okullarda İngilizce dil eğitimi alsak da henüz tam olarak konuşamadığımız ve eksiklerimizin olduğu bu dil sürekli hayatımızda bir şekilde karşımıza çıkmakta. Hadi gelin bir de belki önceden karşılaşmadığınız site ve uygulamalara birlikte göz atalım.

1.Cake

Öncelikle bu uygulamadan başlamak istedim, ücretsiz bizlere sunulan bu uygulamanın içeriği birçoğundan farklı. Yer yer diyaloglarla konuşma pratiği yapabilir ( bu diyalog kısımları oldukça eğlenceli eğer uygulamaya göz atacak olursanız ne demek istediğimi anlayacaksınız) ve gündelik hayatta kullanılan kalıpları kısacık videolarla öğrenebilirsiniz. Gelen bildirimler merak uyandırıcı bu yüzden bu bildirimlerle bile bir şeyler öğrenebilmeniz mümkün.

https://mycake.me/

2.WEIRDVIBESmtvhive

Bu tesadüfen karşıma çıkan bir YouTube kanalı. Mini videolarda, halktan kişilerle garip ve içten hem de eğlenceli röportajlara yer verilmiş. Sokak diline hakimiyeatinizi attırabilecek bu kanalla vakit öldürmek size bazı şeyler katabilir.

https://www.youtube.com/user/WEIRDVIBESmtvhive

3.The School of Life

Belki birçoğunuzun bildiği, genel hattında bilimsellik ve bilgi yatan bu YouTube kanalı içinde fazlaca kategoriyi bulunduruyor. Felsefe, psikoloji ve politika gibi içerikleriyle ilgi alanlarınıza hitap edebilir. Hiç sıkmayacak, ileri sardırmayacak kısalıkta videolarla hem bilginize bilgi katabilir hem de dilinizi geliştirebilirsiniz. Bonus olarak Wisecrack kanalına da göz atabilirsiniz, burada da ilginizi çekecek şeyler olması mümkün.

https://www.youtube.com/results?search_query=theschooloflife

4.Vogue

Belki neden bu kanalı önerdiğimi merak edenler olacak. Sıkı durun makyaj ve bakım rutinleri izlemeyi seven hanımlar ve beyler! Sıkıcı güzellik algılarından uzaklaşarak her türden makyaj ve cilt- vücut bakımına sahip olan ünlülerin olduğu videolar mevcut bu kanalda. Kendi rutinlerinden bahsederlerken genel olarak yalın bir dil kullanmışlar. Sizi sıkmayan, eğer ilginizi çekerse yine günlük konuşmalarla katkısı büyük olabilecek kapasitede. Özellikle Grimes’ın cilt bakımıyla ilgili videosu hoşuma gitmişti.

https://www.youtube.com/results?search_query=vogue

5.LiveMocha

Yine belki de fazlaca kişi tarafından bilinen ama benim yeni keşfettiğim bir internet sitesi bu. Tek İngilizce üzerine değil İspanyolca üzerine de yoğunlaşılmış, tabii başka dilleri öğrenmeniz de mümkün. Konuşma üzerine pratik yapabilir ve başka insanlara da yardımcı olabilirsiniz. Mocha severlere ek bir bilgi! İçinde 175 mg Kafein bulunduruyormuş 🙂 Umuyorum ki sizleri %175 oranında fayda göreceğiniz kaynaklarla tanıştırmışımdır. İyi öğrenimler.

https://www.livemochas.com/tr