SİZ KİMSİNİZ ?

Hayatımızda her daim bize karışan insanlar vardır. Bizim kararlarımıza, görüşümüze, görünüşümüze… Hayatın her yerinde bize farklı farklı şeyler söyleyen insanlar vardır. Bizim kararlarımıza saygı duymayan, bizim kararlarımızı önemsemeyen, hayatta ne düşündüğümüzü  asla bilmek istemeyen insanlar…

Siz kimsiniz? Hayatımıza, kararlarımıza, fikirlerimize, özgürlüğümüze, karışan kim varsa defolsun gitsin. Bizler sizler için yaşamıyoruz. Bizler sizler için hayatlarımızı sürdürmüyoruz. Bizler bize iyi gelen her şeyi yaparak, hayatımıza devam ediyoruz. Kararlarımızı göstererek, yapmak istediğimiz ne varsa yaparak, söylemek istediğimiz her şeyi söyleyerek, sizlere ve sizin gibi olanlara karşı duruyoruz.

Gençler savaşıyor. Âdetler ile, töreler ile, örfler ile… Bize yakışmaz. Biz böyle değiliz diyerek insanların hayatların da neler kaybettiğini onlardan gizliyorsunuz. Hiç bir şeyi denemeden göremeyiz. Sobanın sıcak olduğunu biliriz, ama dokunmadan nasıl bir his olduğunu bilemeyiz. Bırakın herkesi. Bırakın her şeyi. İnsanları serbest bırakın o zaman göreceksiniz kimin neler yapabildiğini. O zaman göreceksiniz insanların neler yapamadığını.

Herkes kendi hayatından sorumludur. Her insan kendi yaşantısından sorumludur. Siz kimsiniz be? Ne yapacağımızı, nerelere gidip, nerelerde kalacağımıza siz karar veremezsiniz. En çok da kimi seveceğimize… Aşkın, sevginin, huzurun, ne dili vardır ne de kısıtlaması. Aşkın cinsiyeti de yoktur. Kime ait olacağımıza, kime kendimizi bağlayacağımıza siz karar veremezsiniz. Bizler artık özgürce yaşamak, özgürce kendimizi ifade etmek istiyoruz. Susturulmaktan, görmezden gelmek zorunda olmadığımız bir hayat yaşamak istiyoruz. Sizler gibi at gözlüklerini takıp hayatlarımıza devam etmek istemiyoruz. Sizler gibi yapacaklarımızı sınırlandırmak istemiyoruz.

Yarın öleceğiz. Bugün yaşayamazsak yarından sonra nasıl yaşayacağız? Lafa gelince, hayat kısa, ömür pamuk ipliği. Ama bizler kısa olan hayatlarımıza, pamuk ipliği gibi olan ömrümüze yaşayabildiğimiz her şeyi sığdırma peşindeyiz. Gezip görülecek, yaşayıp hissedilecek o kadar çok şey var ki! Pişmanlık duyup, pişmanlık hissetmeyeceğimiz o kadar çok an olacak ki, bunu ne size ne de başkasına hesap vererek geçirmek istemiyoruz. Biz buyuz. Biz böyleyiz. Sevgimiz ile, aşkımız ile, hislerimiz ile, pişmanlığımız ile, mutluluğumuz ile, biz her şeyimiz ile buyuz. Biz biziz. Bizler birer bireyiz. Bizler kendi hayatlarımızı kontrol edebilen, aklı başında birer insanız. Kimseye ihtiyacımız olmadan yaşamayı öğrenmeliyiz. Bizi rahat bırakın, bizi biz olduğumuz için sevin.

Sizin de dediğiniz gibi: Hayat pamuk ipliğine bağlı ve çok kısa. Bırakın da biz bu hayatlarımızı doyasıya yaşayabilelim. Destek olmayacaksanız, var olmayın. Şimdi soruyorum sizlere. Hepinize. Sesimi duyan kim varsa. Siz kimsiniz?