The Queen’s Gambit Dizisi

Son zamanlarda Netflix üyeleri tarafından en çok izlenenler arasına giren ve Türkiye’de bir hayli popüler olan The Queen’s Gambit dizisiyle ilgili biraz fikir belirtip, inceleme yapmak istedim.

Dizi 7 bölümden oluşuyor. Her bölüm aşağı yukarı 50-60 dakika. Dizinin başıyla sonu arasında zamansal bir geçiş söz konusu. Ana karakterimizin küçüklüğüyle başlayan ilk bölüm ile büyümesini izliyoruz. Ergenliğini,yetişkinliğini,yaşadığı ilkleri kısaca bizlere aktararak karakterle samimiyet kurmamızı sağlamışlar.

Anya Taylor-Joy ana karakter Beth Harmon canlandıran oyuncu. Kendisi 24 yaşında daha önce birçok projede yer almış birisi. Ben farklı bir oyuncuyu tercih ederdim açıkçası. Bana  yaşının izlenimini çok fazla veremedi. Veya peruk gibi aksesuarları tam olarak bağdaştıramadım bilmiyorum. Farklı bir oyuncuyu tercih ederdim sanki.

Dizi Netflix’in mini dizi kategorisinde. Ben sıkılmadan gayet hızlı bir şekilde bitirdim diziyi. Çok uzun olmayan dizilerden daha çok keyif alıyorum zaten. Birkaç arkadaşıma daha izlettim onlar bana göre daha yavaş izlediler. Ben diziyi beğendim. Birçok kişinin ortak izleyebileceği bir dizi olduğunu düşünüyorum. Sadece son bölümden sonra bir bölümcük daha devam etsin isterdim. O bölümün son olmamasını isterdim. Arkadaşlarım bana göre daha sıkıcı buldular diziyi.

Sosyal medya kullanıcılarının çoğu diziyi başarılı olmuş. Ekim ayında yayınlanmasına rağmen bugün hala Türkiye’de yedinci sırada.

Benim izlenir onayı verdiğim bir dizi oldu.