Yengeç Burcu Nasıldır Ve Kimlerle Anlaşır

Yengeç Burcu Özellikleri

(22 Haziran – 21 Temmuz)

 

Element: Su

Nitelik: Öncü, dişil

Yönetici gezegeni: Ay

Vücuttaki Bölgesi: Göğüsler, karın bölgesi, mide

Haritadaki yeri: Dördüncü evin doğal yöneticisi

 

Bir doğum haritasında Güneş, Ay, yükselen veya herhangi bir gezegenin Yengeç burcunda olması, size aşağıdaki Yengeç özelliklerinin o gezegen aracılığı ile geçmiş olduğu anlamına gelir.

 

Yengeç burcu insanları canları yakılmadığı sürece genelde nazik ve duyarlı kişilerdir. Sezgisel ve alıngan bir tarafları vardır. Duyguları ve anıları hafızalarında uzun süre tutabilirler. Ne yaşadıklarından ziyade ne hissettiklerini unutmazlar, onlar için duygusal hassasiyet önemlidir. Karşısındaki kişiden de aynı duyarlılığı beklerler fakat öyle olmadığında hayal kırıklığına uğrarlar.

 

Duygularını derin ve yoğun yaşamalarına rağmen bu duyguları hakkında konuşmaktan kaçınırlar. Eğer Bir doğum haritasında yoğun Yengeç vurgusu varsa bu kişi kendisini ihmal edip öncelikli karşısındaki kişinin duygusal ihtiyaç ve arzularını giderme güdüsünde olacaktır. Ben aç kalsam da olur öncelikli olarak evlatlarımı doyurmalıyım diyen anne içgüdüsü ile hareket eder.

 

Aileye ve yuva ortamına çok önem verirler ve dolayısıyla erken evlenip kendi yuvalarını kurma eğilimleri vardır. Mutlu bir aile ortamında büyüyüp iyi bir evlilik yapabildilerse çok güzel, tersi bir durumda ise hiçbir burcun etkilenmediği kadar derinden etkilenecektir ve psikolojik toparlama süreci sancılı ve uzun olacaktır. Kendi varlığını hissettiği yer adeta evi ve ailevi ilişkileridir, burası iyiyse her şey iyi olur bakış açısındadır.

 

Sezgisel hissedişlerine önem verir, birine içi ısınmadıysa ileride ondan bir zarar geleceğini bilir ve zararın geleceğini anladığı an tıpkı bir yengeç tavrı ile oradan yan yan uzaklaşmayı denerler. Canları yandığında ise o duygusal ve hassas yönlerinden eser kalmamışçasına ağızlarına gelen şeyi çekinmeden söyleyebilirler ve böyle durumlarda kindar ve sivri dilli olurlar.

 

Yengeç duyarlılığı ile etrafındaki insanların ve negatif durumların ruh halini adeta bir sünger gibi emer ve bu sebeple ruh hali çok çabuk değişebilir. Ona biri gelip derdini anlattığında o dert sahibi kişiden daha derin duygular hissedebilir. Bu bakımdan kiminle arkadaşlık ettiğine ve kimlerle konuşup dertleştiğine herkesten daha fazla dikkat etmesi gerekir. Zaten içsel dürtülerine göre hareket ettiğinde kimi yanında tutup kimi uzaklaştırması gerektiğinin de farkındadır.

 

Yengeç Burcunun Anlaşabildiği Ve Anlaşamadığı Burçlar

 

Çok iyi anlaştığı: Oğlak, Akrep, Balık

İyi anlaştığı: Boğa, Başak, Aslan

Anlaşamadığı: Terazi, Koç, İkizler

Hiç anlaşamadığı: Yay, Kova

 

Tüm bu yorumlar genel olmakla birlikte iki kişi arasındaki uyum her iki kişinin doğum haritasının karşılaştırılması Sinastri haritası (Eşleşim haritası) ile tespit edilir.