Yılın Son Dolunayı Sizi Nasıl Etkileyecek?

2020 yılını Yengeç dolunayı ile kapatıyoruz. 30.12.2020 sabah saatlerinde Yengeç burcunun 8 derecesinde bir dolunay meydana gelecek. Dolunay, Ay ile Güneş’in ekliptik boylamlarının 180 derece olduğunda gerçekleşir. Bu durumda Ay, Dünya’ya göre Güneş ile ters noktalardadır.

Güneş eril enerjimiz, Ay ise dişil enerjimiz olduğundan dolunay zamanları eril ve dişil enerjinin karşı karşıya gelmesi neticesinde kendimizi biraz gergin ve huzursuz hissetmemiz normaldir. Özellikle de kadınlarda daha belirgin bir gerginlik gözlemlenir.

Dolunaylar, yaşamlarımızda nihai sonuçların alındığı, ekilen tohumların hasadının toplandığı, olumlu ya da olumsuz bir sayfanın kapandığı, bir durumun çözülüp ya da vazgeçilip tamamlandığı zamanlardır. Her birimizin alacağı etkiler farklı farklı olup bazımız çok etkilenecekken bazımız hissetmeyecektir bile. Buradaki ”ben ne yönde etkilenirim acaba?” sorusunun cevabı elbette doğum haritamızda mevcuttur. Ben en genel hali ile burçlar bazında ne gibi etkiler verir diye yazmak istedim. Öncelikli olarak yükselen burcunuzu sonra Güneş burcunuzu okuyarak harmanlamanızı öneririm. Yılı kapatırken oluşan bu dolunayın, sıkıntımızı, huzursuzluğumuzu, eve kapanmış olmanın verdiği psikolojik buhranımızı da kapatması temennisi ile..

Yükselen Koç ve Koç Burçları

Mars’ın uzun süredir burcunuzda olan seyahati sizi biraz yıpratmış olabilir. Hiç beklemediğiniz anda en yakınlarınızla tartışmalar yaşayıp gerildiyseniz üzülmeyin. Ocak ayının ilk haftası itibari ile Mars’ın Boğa burcuna geçmesi ile birlikte bu gerginlik biraz hafifleyecektir. Dolunay sizin ev, aile, yuva alanlarınızı etkiler nitelikte. Bir ev değişikliği ya da ev içi düzen değişikliği söz konusu olabilir. Aynı zamanda anne ve baba yani ebeveynler ile de bir takım gündemler oluşabilir, Satürn ve Jüpiter’in konumu dost ve arkadaş çevrenizden destekler alacağınızı vurgulamakta.

Yükselen Boğa ve Boğa Burçları

Kardeşler, kuzenler, komşular, yakın arkadaşlar, yani sık görüştüğünüz kişiler ile ilgili bir gündem söz konusu. Sevdiğiniz bir yakınınızı istemeden kırma ve incitme olabileceği gibi, sevdiğiniz bir yakınınızın sizi kırma ve incitme durumu da söz konusu olabilir. Sizin için bir değişim ve dönüşüm gündemde. İş, kariyer veya toplum önündeki statünüz değişebilir. Ani bir evlilik kararı ya da yeni bir iş girişimi etkileri mevcut.

Yükselen İkizler ve İkizler Burçları

Gündeminizde gelir-gider ve para trafiğiniz var. Sosyal grupta tanıştığınız ya da birlikte bir iş yaptığınız bir arkadaşınızla para mevzunuz varsa bu durum biraz can sıkacak gibi görülüyor. Bu sıkıntılı görünüm neticesinde yeni bir gelir kaynağı oluşturmak adına bir takım girişimleriniz olabilir. Yurtdışı bağlantılı işler, yabancı şirketlerle bir takım anlaşmalar olabileceği gibi eğer hukuki bir süreciniz varsa onunla ilgili de olumlu gelişmeler söz konusu. Evlilik ve ilişkilerde şansın yanınızda olduğu güzel ve keyifli bir zaman dilimi.

Yükselen Yengeç ve Yengeç Burçları

Burcunuzda gerçekleşen dolunay, ikili ilişkilerinize ve varsa evliliğinize dikkat çekmekte. Ani bir gerginlik yanlış anlama ya da yanlış anlaşılma neticesinde olumsuz sonuçlar doğurabilir, tüm bu gerilimli etkiler hasebiyle bir takım sağlık sıkıntıları da gündeminizde olabileceğinden bu dönemi sakin geçirmenizde fayda var. İçinize dönmek, kendinize vakit ayırmak ve meditasyon yapmak adına sizin için muazzam zamanlar, bu geçişi böyle değerlendirmenizi öneririm.

Yükselen Aslan ve Aslan Burçları

Bilinçaltı korkularınız, sizi huzursuz eden ancak neyin huzursuz ettiğini belirleyemediğiniz bir içsel çatışma söz konusu. Şehir dışına farklı yerlere gitme gereksinimi duyup bu içsel gerginliği bulunduğunuz ortamdan uzaklaşırsam geçecektir hissine kapılacağınız ancak maalesef şartlar neticesinde bir yere de gidemeyeceğiniz bir dönem. Şayet gidebilirseniz de durumun değişmeyeceğinin bilincinde olmanızı öneririm çünkü içsel huzursuzluğunuzun sebebi bulunduğunuz ortam değil, sizin olayları algılama biçiminizdir. Bu noktada bakış açınızı değiştirmek, bulunduğunuz ortamı değiştirmekten daha etkili çözümler getirecektir.

Yükselen Başak ve Başak Burçları

Sosyal çevreniz ve arkadaşlarınız ile ilgili bir gündem söz konusu. Bir arkadaşınızın hayatınızdan çıkma durumu olabileceği gibi, arkadaş ortamından bir karşı cins ile yeni bir ilişki başlatma durumu da olabilir. Yeni bir düzen ve rutin geliştirmek adına bir takım başlangıçlarınız var. Bir diyete başlama, spora başlama, günlük işlerinizi daha düzenli organize etmek adına plan geliştirme gibi ya da daha önce başlanmış bu gibi durumların gözle görülür sonuçlarına odaklanma durumu diyebiliriz.

Yükselen Terazi ve Terazi Burçları

İş yerinde bir gerginlik söz konusu, eğer çalışmıyorsanız da bu gerginliği otorite konumundaki kişiler ile yaşamanız olası. Burada dikkat  edilmesi gereken durum ise kızgınlığınızı asıl sahibine değil özel ilişkilerinize yansıtma durumunuz var. A kişisine kızıp en yanınızdaki B kişisine patlamak gibi düşünülebilir. Standart gelirinizin dışında ekstra bir gelir veya gider söz konusu. Tazminat, nafaka, prim, sigorta gibi ekstra gelir veya gider gündemleriniz olabilir. Eğer varsa çocuklarınız ile ilgili güzel ve keyifli gelişmelerin olabileceği zamanlar.

Yükselen Akrep ve Akrep Burçları

Bir eğitimi tamamlama, hukuki bir sürecin sonuna gelme, çok sık görüşmediğiniz uzakta yaşayan tanıdıklarınız ile ilgili bir gündem söz konusu olabilir. Bu dönem dikkat etmeniz gereken en önemli şey bilinçaltı korku, kaygı ve endişelerinizden arınmak. Kendinizi ruhsal açıdan iyi hissetmiyor olabilirsiniz, yapmanız gereken şey çok göz önünde olmamak ve bu dönemi arka planda kalarak geçirmek, çünkü bu dönemde fazlaca göz önünde olmak enerjinizin daha da düşmesine sebep olacaktır. Maddi kaynaklarınızı geliştirmek adına bir düşünceniz varsa arka planda çalışmalar ve hazırlıklar yapmak için sizin adınıza çok güzel dönemler.

Yükselen Yay ve Yay Burçları

Kredi, borç, alacak, verecek, eşinizin kaynakları ya da spekülatif yatırımlar ile ilgili bir gündeminiz varsa bu gündeminizin biraz gergin enerjiler barındırdığını söyleyebilirim. Çevrenizdekilere iyi geldiğiniz, pozitif enerjiler saçtığınız bir dönem. Eğer sağlık konusunda gündemleriniz ve endişeleriniz varsa bu yönde iyi ve keyifli gelişmeler yaşanabilir. Kardeşler ve yakın arkadaşlardan destek aldığınız, maddi kazanım ve parasal değerlerinizi iyi yönettiğiniz taktirde sizin için oldukça iyi geçecek bir dolunay süreci diyebilirim.

Yükselen Oğlak ve Oğlak Burçları

Evliliğinizin ve ikili ilişkilerinizin dikkat çektiği bir dönem. Ev değişimi, ev içi düzen ve tadilat gündemi, ikili ilişkilerde gerginlik oluşturabilir. Bu durum eş ile yaşanacak bir gerginlik olabileceği gibi, tadilat için eve gelen usta ile de gerçekleşebilir. Venüs’ün 12. ev geçişi sizi parasal alanlarda zorlamış olabilir, alacaklarım var fakat alamıyorum, ödemelerim var fakat ödeyemiyorum gibi parasal açıdan bir kıstırılmışlık söz konusu. 9 Ocak’tan sonra Venüs’ün Oğlak burcuna geçişi ile maddi anlamda sizin adınıza daha keyifli bir dönem olacak diyebilirim.

Yükselen Kova ve Kova Burçları

Ne yapacağım, nasıl yapacağım, nerden başlayacağım diye bocaladığınız bir süreçten geçiyorsanız bu dolunay sorularınıza cevap niteliğinde önünüze bir takım yollar açabilir. Planlı, programlı ve düzenli çalıştığınız taktirde büyük gelişmelerin ve sizin adınıza olumlu dönüşümlerin olabileceği zamanlar. Yapmanız gereken şey, neyi bırakmanız gerektiğine karar verip bazı alışkanlıklarınızdan vazgeçerek yeni bir çalışma düzeni oluşturmak. Kısa ve keyifli yolculuklarınız olabilir.

Yükselen Balık ve Balık Burçları

Aşk’tan yara alma diyebiliriz. Zaten duygusal ve hassas olan sevgili Balık burçlarının bu dönem sıkıntısı aşk ve flörtler gibi duruyor. Sizden saklanmış ve haberiniz olmadan gelişmiş bazı durumlarla yüzleşebilirsiniz. Ne oluyorsa hayrıma oluyor bilincinde olmanızı öneririm. Hayatınızın aşk ve ilişkiler kısmı biraz sıkıntılı gibi dursa da kariyer ve iş konularından yüzünüz gülecek gibi duruyor.