Yükselen Burcunuzu Biliyor Musunuz?

Dünya Güneş’in etrafında dönerken aynı zamanda kendi ekseni etrafında da döndüğü için 360 derecelik Zodyak Kuşağını bir de o şekilde tarar ve bu taramada 24 saatlik zaman içerisinde her bir burcu 2 saat görerek ilerler. Biz doğduğumuz anda doğduğumuz yerin doğu ufkundan görülen burç hangisi ise yükselen burcumuz odur ve derecesine kadar kıymetlidir. Buradan da şunu anlıyoruz ki yükselen burcumuzu doğru belirleyebilmek için doğum yerimiz ve tarihimiz ile birlikte bir de doğum saatimiz gereklidir.

Doğum saati dediğimizde ise gözlerimizin aradığı kişi elbette annemizdir. Ancak annesi hayatta olmayan ve daha önce aralarında hiç böyle bir muhabbet gerçekleşmemiş kişiler için durum oldukça zor. Annesi hayatta olan ve ortalama bir saat aralığı verebilen kişiler için durum biraz daha kolaydır. Sabah ezanına doğru doğdun, akşam yemeğinden sonra doğdun gibi ortalama bir saat aralığı var ise Rektifikasyon yöntemi (Kişinin hayatında yaşamış olduğu önemli tarihler evlilik, boşanma, bir yakının ölümü vb. gibi) ile ortalama bir saat belirlenebilir.  Annemizin ya da o ana tanıklık eden bir yakınımızın o anda saate bakmak aklına gelip, bakıp not aldıysa çok güzel. İnternete yükselen burcumu öğrenmek istiyorum yazıp doğum tarihi ve saatinizi girdiğiniz taktirde bunu otomatik hesaplayıp size verecektir.

Yükselen burcumuz, dışarıya yansıttığımız kimliğimizdir. Karşımızdaki kişinin bizi ilk gördüğü anda algılamış olduğu imajımız ve yanı sıra aslında takındığımız maskemizdir. Yükselen burcumuz doğum haritalarımızda senaryonun belirleyicisidir ve doğum haritamızın giriş kapısıdır. Her birimizin doğum haritasında 12 burç ve dolayısı ile 12 farklı yaşam alanı vardır. Hangi gezegen hangi alana yerleşmiş, hangi diğer gezegen ile nasıl bir açı oluşturmuş ve tüm bu kombinasyonun bizi hangi alanlarda etkiler sorularının cevabı yükselen burcumuzu bilmemizde saklıdır. “Önümüzdeki dönem başıma gelecek olası etkiler nedir?” denildiğinde yapılan yorum yükselen burç baz alınarak yapılır ve hangi kaynaktan dinliyor ya da okuyor olursanız olun burç bazında bir öngörü okuyorsanız öncelikli olarak yükselen burç, sonra güneş burcunuzun okunup dinlenmesi daha isabetli olur.